Mobil Elif Eren Logo

Fiziksel Tıp, rehabilitasyon, hastalıklar ve tedavilerle alakalı merak ettikleriniz.

Ozon tedavisi gören hastaların en yaygın şikayetleri;zayıflık, hafif baş dönmesi, uyku hali dahil hiçbiri uzun sürmeyen küçük yan etkilerdir. Alanında uzman hekimler tarafından uygulanan ozon tedavisinde riskler en aza düşürülmekte ve yardımcı tedavi olarak başarı oranı artırılmaktadır.

Genelde sırt bölgesinden uygulama yapılsa da , yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da uygulanabilir. Ancak uygulama yapılacak bölge doktor tarafından belirlenmelidir.

Bağ dokusunun birleşme noktalarında bulunmaktadır. Örneğin başağrısı için; Nezle, sinirsel nedenle oluşan başağrıları da dahil olmak üzere iki kaş arasında yer alan noktadır.

Hacamat tedavisinden bir gün önce ve sonra hayvansal gıdaların alınmamalıdır, sigara kullananlar hacamattan en az bir saat önce ve sonra sigara kullanmamalıdır. Hacamat sonrası 6 saat kadar uyunmamalıdır.

Hacamat'tan önce : Hacamat'tan önce ve sonra kan dolaşımını yavaşlatacak etkinliklerden uzak durmak temel prensiptir. Hacamat aç karnına yapılır; takribi 3 saat öncesi yeme içme işlemi bırakılır. Asgari 24 saat öncesinden hayvansal gıda (Et, süt, yumurta… vs) alınmaz.

15-20 dakika tedavi süresi olarak kafidir.Bazı otoriteler 8-10 dakikaya kadar inerken bazıları ise 30 dakikalık bir tedavinin daha yararlı olacağı tezini desteklemektedir.